Poznaj profile elastyczne

Ochrona regałów, ścian, infrastruktury - poznaj profile elastyczne

Miękki, elastyczny materiał, kontrastujące kolory warstwy wierzchniej - te właściwości wyróżniają profile elastyczne. Odbojnice zabezpieczają pionowe i poziome elementy. Wykorzystywane są do osłonięcia ścian, filarów, konstrukcji regałów magazynowych. Produkty wpływają na poprawę bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych, centrach logistycznych, na zapleczach wielkoobszarowych sklepów.

Żółto-czarna powierzchnia jest gładka i śliska. Odbojnice elastyczne wyposażono w taśmy klejące, które zamontowane zostały po wewnętrznej stronie produktów. Zabezpieczenia cechuje jednolity materiał (zwarta, piankowa struktura). Akrylowy klej gwarantuje dużą przyczepność, a ukośne pasy są bardzo dobrze widoczne nawet przy słabym, znikomym oświetleniu.

 

Profile ochronne

 

Profile elastyczne (modele oznaczone literką od A do W) przetestowano podczas trudnych warunków atmosferycznych, w zakładach o obniżonej lub znacznie podwyższonej temperaturze. Według specyfikacji osłony są odporne na różnice temp. od -40°C do +100°C. Na stronie sklepu znajdują się również odbojniki ochronne o zbliżonych parametrach, m.in. profile PI, AC.

Różnorodne formy i kształty

Oferujemy profile elastyczne o różnorodnych kształtach oraz rozmiarach. Dostępne są modele "L", "U", "C". W ofercie można odnaleźć także pianki płaskie, takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności podczas zabezpieczania podłużnych elementów (ściany, schody, wnęki). Odbojnice umożliwiają osłonięcie boków, naroży, skosów. Profile "L" mogą być wykonane z materiałów o jednakowej grubości, mogą również mieć niejednorodny kształt, przykładem są osłony typ A. We wnętrzu profili okrągłych znajduje się kąt prosty, na zewnątrz natomiast zaokrąglona forma.

Nietypowy kształt prezentują modele typ R30 i R50. Osłony montuje się na elementach o okrągłych przekrojach (rury, przewody). Nowością jest profil elastyczny odblaskowy, który otrzymał wyrazistą, świecącą powierzchnię. Profile narożne 2D oraz 3D umieszcza się na krawędziach i w narożnikach, komponują się z modelami: A, E, H. 2D posiada 2 boki, 3D - 3 rozgraniczenia.

Chcąc osłonić stalowe elementy należy sięgnąć po profile magnetyczne. Produkty posiadają czarne pasy magnetyczne, które ułatwiają ich montaż. Odbojnice wyróżnia łatwa aplikacja, profile instalowane są bez użycia kleju, mogą być mocowane tymczasowo. Po odczepieniu osłony żółto-czarne aplikuje się na inne powierzchnie stalowe.

Elastyczny materiał

Piankowa struktura jest elastyczna i odkształcalna. Chroni konstrukcję, infrastrukturę obiektów, zapobiega również uszkodzeniom ciała. Miękkie profile ochronne amortyzują uderzenia, działają jak materac, elastyczna poduszka. Podczas zderzenia minimalizują ryzyko pojawienia się stłuczeń, zadrapań, siniaków.

Profile elastyczne można zakupić w odcinkach o długości 1 m lub 5 m. Dłuższy model jest zwinięty, zajmuje niewielką powierzchnię. 5-cio metrowy rulon to również dobry przykład prezentujący elastyczne właściwości produktów. Miękką piankę można wygiąć oraz ułożyć w spiralny sposób.

Profile elastyczne sprawdzą się w halach magazynowych, na parkingach, na zapleczach wielkoobszarowych sklepów. To bardzo dobra forma oznakowania oraz zabezpieczenia linii produkcyjnych, regałów, konstrukcji budynków.

Właściwości:
- bardzo dobra przyczepność oraz odporność temperaturowa (od -40°C do +100°C),
- możliwość zakupu modeli magnetycznych,
- długości: odcinki 1 m i 5 m,
- kontrastujące kolory, żółto-czarne pasy,
- szeroki wybór kształtów i rozmiarów,
- łatwa aplikacja,
- skuteczne zabezpieczenie konstrukcji, infrastruktury,
- ochrona części ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl